forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Iacob Adriana
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/04/2012

Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? Empty
MesajSubiect: Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce?   Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? EmptyMar Apr 03, 2012 1:53 am

le hrănescu cu concentrat de la Viva Bio, îmbunătăţit cu Omega 3, la pungă de 5 kg amestecat cu cereale în cantitate de 12 kg (conform indicaţiilor de pe ambalajul de la concentrat). Până acum o săptămână, le amestecam acest concentrat numai cu mălai. Acum, o cantitate de 10 kg de cereale este compusă din: 4 kg mălai, 3,5 kg şrot soia, 2 kg tărâţe de grâu şi 0,5 kg şrot de floarea soarelui. Am încercat după reţeta celor de la Braşov să concep un procentaj asemănător de cereale, dar găsesc numai câte un ou pe zi de la un efetiv de aproximativ 50 de prepeliţe (femele). Greşesc dacă le schimb iar mâncarea cu combinate?


Ultima editare efectuata de catre Iacob Adriana in Vin Apr 13, 2012 2:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? Empty
MesajSubiect: Re: Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce?   Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? EmptyMar Apr 03, 2012 2:01 am

Iacob Adriana a scris:
No

din cauza mancarii...intra pe /plepelitebv.ro/ si vezi acolo cu se face cu mancarea,ei au o reteta foarete buna...
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? Empty
MesajSubiect: Re: Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce?   Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? EmptySam Apr 07, 2012 1:31 pm

din malai plus concentrat ( probabil pt gaini ouatoare care nu s prepelite ) slabe sanse sa oua
furajarea e de vina parerea mea
ce fain ar fi sa le hranim cu malai ( cai ieftin) si sa dea oua multe si sanatoase
cam improbabil
schimba furajul bounce Basketball
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? Empty
MesajSubiect: Re: Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce?   Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? EmptyDum Apr 08, 2012 4:12 am

Detaliaza un pic cu ce concentrat le hranesti. Trebuiau sa oua deja dar s-ar putea sa isi dea drumul de acum daca furajarea e ok.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? Empty
MesajSubiect: Re: Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce?   Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce? Empty

Sus In jos
 
Am prepeliţe în vârstă de 8 săptămâni, le hrănesc cu mălai amestecat cu concentrat şi nu se ouă. Ştiţi cumva de ce?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cumpar prepelite (50 - 100) la varsta de 4-5 sapt.
» prepelite ouatoare
» cumpar malai furajer
» La ce varsta incep ouatul?
» ajutor incepatori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: