forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Prepelite de la mare

In jos 
+4
b dorin
vyryausiasis
prepelite_constanta
banzay
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
boticelina
membru argint
membru argint
boticelina


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 48
Data de inscriere : 26/01/2012

Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2012 1:02 am

Sorina, nu-i bai ca nu ma grabesc, eu iau azi furaje pt o luna deci nu arde. Am vazut foarfeca pt oua si ma tenteaza rau dar ar trebui sa vb si cu ai mei, daca vor si ei, o sa fac si eu comanda.

Io m-am microbit rau cu pasarelele, acum pe langa prepe am si curci si maine primesc si 10 oua de potarniche si le pun la incubat. Unii isi maresc numarul de prepe io pe ala de specii de pasari bom
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2012 1:05 am

boti lasa ca e bine Very Happy tot innaripate sunt,cand plec la brasov te sun bounce
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2012 1:07 am

boticelina a scris:
Sorina, nu-i bai ca nu ma grabesc, eu iau azi furaje pt o luna deci nu arde. Am vazut foarfeca pt oua si ma tenteaza rau dar ar trebui sa vb si cu ai mei, daca vor si ei, o sa fac si eu comanda.

Io m-am microbit rau cu pasarelele, acum pe langa prepe am si curci si maine primesc si 10 oua de potarniche si le pun la incubat. Unii isi maresc numarul de prepe io pe ala de specii de pasari bom
Buna. Ce oua de potarniche?Smile Cineva le tine la casa? M-ar interesa si pe mine,eventual se poate cumpara de la cineva? Ms pt raspuns Smile
Sus In jos
prepelite_constanta
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 25
Varsta : 52
Data de inscriere : 14/04/2012

Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2012 5:52 am

b dorin a scris:
eu am luat plasa podea de la bistrita acum un an si am facut custile la fel

ce pret / m2 au la bistrita?
Sus In jos
http://alcoolmetru.aaz.ro
prepelite_constanta
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 25
Varsta : 52
Data de inscriere : 14/04/2012

Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2012 5:59 am

banzay a scris:
Intaritura este pusa din fierbeton, 3 vergele. Una mijloc si cate una pe fiecare compartiment. Plasa este chiar mai subtire de 1,5 si a fost nevoie de intariturile astea. Imi vine in curand si plasa de 1,5 sa testam si asa.

ce pret /m2 au la bistrita?
Sus In jos
http://alcoolmetru.aaz.ro
boticelina
membru argint
membru argint
boticelina


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 48
Data de inscriere : 26/01/2012

Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 EmptyDum Mai 13, 2012 11:37 pm

Szabi a scris:
boticelina a scris:
Io m-am microbit rau cu pasarelele, acum pe langa prepe am si curci si maine primesc si 10 oua de potarniche si le pun la incubat. Unii isi maresc numarul de prepe io pe ala de specii de pasari bom
Buna. Ce oua de potarniche?Smile Cineva le tine la casa? M-ar interesa si pe mine,eventual se poate cumpara de la cineva? Ms pt raspuns Smile

Am deja ouale la incubator Basketball Inginerul care imi face furajele are potarnichi, acum mai are doar o pereche pe care oricum vrea s-o dea fiindca intra cu cotetele in renovare (se extinde/schimba speciile)

Potarnichile se pot creste in captivitate dar formeaza perechi, deci dupa ce ajung la maturitate trebuie tinute 2 cate 2, altfel masculii se bat pana se omoara si oricum isi aleg o singura femela. Nu oua zilnic ca prepelitele ci au 1-2 ponte pe an, deci cresterea lor e mai aproape de cresterea fazanilor, doar ca nu necesita voliera.
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 EmptyLun Mai 14, 2012 12:50 am

boticelina a scris:
Szabi a scris:
boticelina a scris:
Io m-am microbit rau cu pasarelele, acum pe langa prepe am si curci si maine primesc si 10 oua de potarniche si le pun la incubat. Unii isi maresc numarul de prepe io pe ala de specii de pasari bom
Buna. Ce oua de potarniche?Smile Cineva le tine la casa? M-ar interesa si pe mine,eventual se poate cumpara de la cineva? Ms pt raspuns Smile

Am deja ouale la incubator Basketball Inginerul care imi face furajele are potarnichi, acum mai are doar o pereche pe care oricum vrea s-o dea fiindca intra cu cotetele in renovare (se extinde/schimba speciile)

Potarnichile se pot creste in captivitate dar formeaza perechi, deci dupa ce ajung la maturitate trebuie tinute 2 cate 2, altfel masculii se bat pana se omoara si oricum isi aleg o singura femela. Nu oua zilnic ca prepelitele ci au 1-2 ponte pe an, deci cresterea lor e mai aproape de cresterea fazanilor, doar ca nu necesita voliera.
Aha fain.Poate can osa ai imi dai si mie cateva oua Laughing Da stiu cum sint potarnichiele,destul de mult am invatat despre ele,la cinegetica... Basketball
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite de la mare   Prepelite de la mare - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Prepelite de la mare
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» adapatori mai mare
» Cumpar pui de prepelita
» O mare probela!!sunt la inceput!!
» prepelite pui de prepelite
» INCEPUTUL CU PREPELITE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: