forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 vreau cateva sfaturi ca incepator

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
rodica111
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 69
Data de inscriere : 12/05/2012

vreau cateva sfaturi ca incepator Empty
MesajSubiect: vreau cateva sfaturi ca incepator   vreau cateva sfaturi ca incepator EmptyDum Mai 13, 2012 12:06 am

Buna ziua !
Doresc sa mi fac o mica afacere din cresterea prepelitelor.Sant incepatoare in domeniu si mi-asi dori pentru inceput un efectiv de vreo 250 prepelite ouatoare.Va rog sa-mi spuneti cum e mai bine -sa cumpar oua , sa le incubez pentru a obtine prepelite ouatoare sau sa incep direct cu achizitionarea prepelitelor ouatoare?
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

vreau cateva sfaturi ca incepator Empty
MesajSubiect: Re: vreau cateva sfaturi ca incepator   vreau cateva sfaturi ca incepator EmptyDum Mai 13, 2012 2:44 am

rodica111 a scris:
Buna ziua !
Doresc sa mi fac o mica afacere din cresterea prepelitelor.Sant incepatoare in domeniu si mi-asi dori pentru inceput un efectiv de vreo 250 prepelite ouatoare.Va rog sa-mi spuneti cum e mai bine -sa cumpar oua , sa le incubez pentru a obtine prepelite ouatoare sau sa incep direct cu achizitionarea prepelitelor ouatoare?

Buna Rodica,

Iti dau doar un singur exemplu. din 500 oua iti raman 100 de prepelite outoare la 6 sapt.
acum fa si tu un calcul cum este mai bine.
Parerea mea este sa iti cumperi 300 prepelite la 3 saptamani decat sa stai cu incubatorul si sa ai grija cand sunt mici.
Oricum trebuie sa ai grija si cu cei mari (apa caldura aer lumina lipsa curenti aer curatenie)
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Multa atentie in alegerea facuta
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

vreau cateva sfaturi ca incepator Empty
MesajSubiect: Re: vreau cateva sfaturi ca incepator   vreau cateva sfaturi ca incepator EmptyDum Mai 13, 2012 4:38 am

Ti-am spus parerea mea la primul post.

PS: Cand postezi, posteaza intr-un singur loc, noi, cei mai vechi, citim fiecare post si se pierde ceva vreme cu desciderea lor... mai ales daca nu ai un net foarte bun... succes!
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
Continut sponsorizat





vreau cateva sfaturi ca incepator Empty
MesajSubiect: Re: vreau cateva sfaturi ca incepator   vreau cateva sfaturi ca incepator Empty

Sus In jos
 
vreau cateva sfaturi ca incepator
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cateva intrebari
» Noua mea ferma (Stadiu proiect)
» cateva siteuri
» vand pui de prepelita
» sfaturi pt incepatori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: produse :: pui vii-
Mergi direct la: