forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 de ce nu imi oua prepelitele

In jos 
+3
Ioo Francisc
Szabi
leonciu
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
mihain2010
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 71
Varsta : 52
Data de inscriere : 10/02/2012

de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: de ce nu imi oua prepelitele   de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 EmptyJoi Apr 12, 2012 5:49 am

Eu incalzesc cu o aeroterma, dar aerul e ventilat la partea de jos (la podea, sub custi), unde este de fapt cel mai rece. Aerul cald urca. Folosesc aceasta metoda de 2 ani (2 ierni) si nu am avut probleme.

N.M.: Asta nu inseamna ca panoul radiant nu ar fi bun. Doar ca e mai ieftin.
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: de ce nu imi oua prepelitele   de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 EmptyJoi Apr 12, 2012 2:13 pm

o aeroterma de 2000w care bate direct pe ele poate fi o problema mare, iesi mai ieftin sa ti faci tu furajul gasesti la prepelite.bv retetele merge mai bine decat concentratele cumparate...
Sus In jos
simetrie
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 48
Data de inscriere : 06/04/2012

de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: de ce nu imi oua prepelitele   de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 EmptyVin Apr 13, 2012 4:50 am

rozalia a scris:
sa aveti grija cu becul, noaptea se raceste si nu aveti de unde stii daca este constant caldura. Cand se va incalzi afara , becul este inutil.Eu am panou radiant si o priza cu termostat.
am si eu o intrebare la tine.cum adica panou radiant????nu stiu ce este asta.multumesc.
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: de ce nu imi oua prepelitele   de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 EmptyVin Apr 13, 2012 4:57 am

simetrie a scris:
rozalia a scris:
sa aveti grija cu becul, noaptea se raceste si nu aveti de unde stii daca este constant caldura. Cand se va incalzi afara , becul este inutil.Eu am panou radiant si o priza cu termostat.
am si eu o intrebare la tine.cum adica panou radiant????nu stiu ce este asta.multumesc.
Cred ca despre asta este vorba Smile Cu toate ca nu sunt persoana de la cine ai intrebat Laughing Laughing
http://www.electricheat.ro/panouri-infrarosu?gclid=CLiFtqXVsa8CFYUw3wod3E-vGA
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: de ce nu imi oua prepelitele   de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 EmptyVin Apr 13, 2012 5:28 am

Panourile radiante cu infraroşu Ecosun sunt destinate încălzirii birourilor, magazinelor, apartamentelor sau caselor familiale, deşi pot fi cu succes instalate şi pentru încălzirea cubiculelor din birouri sau băncuţelor din biserici.
Este poziţia cu cea mai mare eficienţă şi intensitate a distribuţiei căldurii radiate.

Desigur, se pot instala şi vertical, pe pereţi – energia produsă nefiind pierdută, însă în acest caz convecţia are un rol mai mare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: de ce nu imi oua prepelitele   de ce nu imi oua prepelitele - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
de ce nu imi oua prepelitele
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» prepelitele nu se mai oua!
» prepelite nu se oua
» prepelitele nu oua
» prb cu prepelitele
» probleme cu prepelitele

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: crestere de pui-
Mergi direct la: