forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 prepelitele nu se mai oua!

In jos 
+3
Szabi
rozalia
rocco
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 EmptyJoi Apr 26, 2012 12:22 pm

cat timp ati zis ca au?
Sus In jos
rocco
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 13
Varsta : 33
Data de inscriere : 09/04/2012

prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 EmptyMier Mai 02, 2012 1:08 pm

sunt nascute in februarie, deci...aprox 4 luni.le-am schimbat hrana, gainatul a inceput sa se inchege (inainte era moale si uneori puteai sa vezi un galbenus) si fac cate un ou pe zi... Pe langa asta, date fiind caldurile astea, la prepe sunt 30 de grade, cu tot cu ventilator si aerisire... Ce sa fac sa reduc temperatura?
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 EmptyMier Mai 02, 2012 2:01 pm

rocco a scris:
sunt nascute in februarie, deci...aprox 4 luni.le-am schimbat hrana, gainatul a inceput sa se inchege (inainte era moale si uneori puteai sa vezi un galbenus) si fac cate un ou pe zi... Pe langa asta, date fiind caldurile astea, la prepe sunt 30 de grade, cu tot cu ventilator si aerisire... Ce sa fac sa reduc temperatura?
baga un ventilator inauntru dar sa nu bata pe ele
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 EmptyJoi Mai 03, 2012 10:36 am

rocco, aveam si eu gainuse care mai scapau cate un galbenus, le-am selectat si deja am si uitat ce gust avea. Asa demult mi-a ouat pana acuma, saraca ....avea 8-9 luni.Restul oua ok,nu am probleme.
Pentr uasta trebuie pus oua in incubator, asa stii ce varsta au si ce le dai sa manace de la nastere Very Happy
Sus In jos
rocco
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 13
Varsta : 33
Data de inscriere : 09/04/2012

prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 EmptyMier Mai 16, 2012 12:38 pm

Gata! Dupa aproximativ o luna, au inceput sa se oua! Le-am luat si un aer conditionat mobil, care nu bate inspre ele si totul e bine. Sa speram ca asa o sa fie si in continuare. Acum asteptam sa faca oua si puii, ca am mai luat 50 de prepe, dar le-am luat pui. Smile

Multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari! cheers
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 EmptyMier Mai 16, 2012 1:24 pm

bafta
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 EmptyJoi Mai 17, 2012 12:43 am

v-am spus sa aveti putina rabdare? ") imi pare nespus de bine.
Incercati sa le faceti d-voastra mancare pentru ei.O sa vedeti ce sanatosi o sa fie , nevorbind, faceti economie.
Bafta
Sus In jos
Continut sponsorizat





prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: prepelitele nu se mai oua!   prepelitele nu se mai oua! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
prepelitele nu se mai oua!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» prepelite nu se oua
» prepelitele nu oua
» prb cu prepelitele
» de ce nu imi oua prepelitele
» Prepelitele mele

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: produse :: oua de prepelite-
Mergi direct la: