forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 prepelite faraon

In jos 
+8
Sasha20
gabrielbalc
razvy82
emtix
PrepeliteBrasov
miezure
simpaticu31
rozalia
12 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyDum Apr 18, 2010 5:18 am

Eu am gasit prepelite faraon, din pacate sunt bolnavioare multi dintre ele. Daca stie cineva despre ei sunt recunoscatoare. Am inteles ca sunt mai sensibili decat prepelite japoneze.
Am cumparat din Jud. cluj. loc. Floresti.
Sus In jos
simpaticu31
membru bronce
membru bronce
simpaticu31


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 46
Data de inscriere : 17/06/2009

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptySam Apr 24, 2010 3:25 am

sunama la o766425307 sati dau ceva relati despre prep.faraon ca am si eu!
Sus In jos
miezure
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 31
Varsta : 52
Data de inscriere : 31/05/2010

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyMier Iun 16, 2010 1:56 pm

salutare am vrut sa iau si eu de la acel crescator din cluj, din floresti mai exact care se lauda ca are prepelite faraon , vreo 250 de pasari dar are tot felul de corcituri de prepelite, nu le tine in rasa pura ci are metisi obtinuti din faraon si japoneze ,deci cea ce vinde nu sunt prepelite faraon curate, iar igiena care normal ar trebui sa fie pe primul loc la un crescator de prepelite cum ar fi normal lasa mult de dorit asa ca nu ma mir ca ai probleme cu ce ai cumparat de la d-nl cornel in cea ce priveste sanatatea prepelitelor alta data fiti mai atenti cand cumparati pasari, de unde luati si in ce conditii isi tine acel crescator pasarile caci puteti sa aveti surprize neplacute cum a avut si colega noastra e doar un sfat prietenesc care il dau dezinteresat pentru ca la o asa dezamagire din startul unei pasiuni sau afaceri se pierd oameni valorosi care raman dezamagiti si renunta la asi continua ideile sau pasiunile . cu stima miezure.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyMar Apr 26, 2011 8:02 am

simpaticu31 a scris:
sunama la o766425307 sati dau ceva relati despre prep.faraon ca am si eu!

@simpaticu31:

Faraon numesti hibridul cu auriu de Manciuria, sau acum ai faraon veritabil? Aproximativ pe vremea cand ai postat mesajul aveai aurii de Manciuria frumosi, dar nu-mi amintesc sa fi vazut la tine faraon (in rasa pura), poate ma insel desi nu cred. Acum ai faraon? Daca da, iti fac o vizita cand ai oua de incubat, lasa-mi raspuns aici.

@ toata lumea:

Sa nu incurcam borcanele... Faraon in rasa pura este greu de crescut (din cauza masculilor... stiti asa ca nu insist), si nu e nici interesant din punct de vedere economic. Toate firmele vor ca portiile sa fie mici pentru ca altfel iese pretul mare pe portie si nu le vand; crescatorii cu experienta prefera pasari mai mici (care mananca mai putin), oua des si care sunt mult mai cerute pt gatit decat prepelite mari care mananca mult mai mult, oua slab si au cerere scazuta. Si sunt si mai pretentioase la crescut, pe deasupra. Cateva de moft merge, dar altfel, relativ neinteresant.

...ca sa nu spun ca in 99% din cazuri e vorba doar de o confuzie, uneori neintentionata alteori voita - se incurca faraonul cu auriul de Manciuria sau cel mult hibrizi.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyMar Apr 26, 2011 8:04 am

Ma intereseaza cateva oua de faraon (NU hibrizi, NU aurii de manciuria), 30-50 de bucati, de amorul artei. Daca are cineva, lasati-ne un mesaj aici sau la noi pe site. Multumesc!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
emtix
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Data de inscriere : 31/05/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyMar Mai 31, 2011 1:07 am

cam ce preturi sunt pt pui ?
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyMar Mai 31, 2011 11:17 pm

eu, puii de 1 saptamana ii vand cu 2,5-2,7 lei
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyVin Iun 24, 2011 1:00 pm

Cat de repede se pot sacrifica? Cat de des oua?
Sus In jos
Sasha20
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 35
Data de inscriere : 28/02/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyJoi Iun 30, 2011 11:01 am

buna are cineva oua de prepelite faraon???????????
m-ar interesa cateva bucati
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyLun Iul 04, 2011 1:22 pm

Sasha20 a scris:
buna are cineva oua de prepelite faraon???????????
m-ar interesa cateva bucati
nu prea ai sansa sa gasesti oua de faraon pur, cam tot ce se gaseste pe piata sunt metisuri (incrucisari)insa bafta dar nu te lasa influentat de toti cei care spun ca au faraoane ca nu tot ce zboara se mananca
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyLun Iul 04, 2011 1:27 pm

Si totusi de unde se poate aduce rasa pura?
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyLun Iul 04, 2011 1:33 pm

gabrielbalc a scris:
Si totusi de unde se poate aduce rasa pura?
din cate stiu cel mai aproape se gasesc in ungaria dar asta e la noi
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyLun Iul 04, 2011 1:36 pm

M-ar tenta sa iau cateva.
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyLun Iul 04, 2011 1:39 pm

gabrielbalc a scris:
M-ar tenta sa iau cateva.
si pe mine insa nu am gasit pe nimeni care sa aduca sau sa cunoasca de unde din ungaria se pot cumpara nu numai ca acolo gasesti rasa pura dar se gasesc si accesorii la pretiri rezonabile nu la preturile de aici unde iti jupoaie pielea de pe tine
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyLun Iul 04, 2011 1:44 pm

Ma interesez si eu ca stiu pe cineva care aduce de acolo pasari. Mie mi-a adus niste curcani de carne. Daca aflu ceva iti dau de veste.
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyMier Iul 06, 2011 5:34 am

gabrielbalc a scris:
Ma interesez si eu ca stiu pe cineva care aduce de acolo pasari. Mie mi-a adus niste curcani de carne. Daca aflu ceva iti dau de veste.
te rog mult ca am intereseaza subiectul asta si ne putem auzii la un telefon al meu e 0765435870
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptySam Sept 10, 2011 6:58 pm

rozalia a scris:
Eu am gasit prepelite faraon, din pacate sunt bolnavioare multi dintre ele. Daca stie cineva despre ei sunt recunoscatoare. Am inteles ca sunt mai sensibili decat prepelite japoneze.
Am cumparat din Jud. cluj. loc. Floresti.

Imi pare rau sa va spun , dar nu ati cumparat prepelite faraon.
Si eu sunt din jud Cluj, am cautat prepelite faraon dar nu am gasit in zona,(cel putin nu prepelite faraon get beget)
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptySam Sept 10, 2011 8:31 pm

kJean a scris:
rozalia a scris:
Eu am gasit prepelite faraon, din pacate sunt bolnavioare multi dintre ele. Daca stie cineva despre ei sunt recunoscatoare. Am inteles ca sunt mai sensibili decat prepelite japoneze.
Am cumparat din Jud. cluj. loc. Floresti.

Imi pare rau sa va spun , dar nu ati cumparat prepelite faraon.
Si eu sunt din jud Cluj, am cautat prepelite faraon dar nu am gasit in zona,(cel putin nu prepelite faraon get beget)

Si a propos, la KJean in poza e un auriu de Manciuria, nu un faraon... Nu de alta, dar sa nu cumparati ce nu e... Va pot da si eu un exemplu de pacaleala in localitatea invecinata, omul stie bine ca n-are faraon, dar are auriu de Manciuria si spune ca e faraon... Cine stie, stie, cine nu... plateste!

Am pus pe site la noi si poze mai edificatoare si cu masculi, si cu femele de diferite rase, sa nu mai luati teapa asa usor. Sper sa v-ajute!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyDum Sept 11, 2011 8:21 am

prepelitebv.ro a scris:
kJean a scris:
rozalia a scris:
Eu am gasit prepelite faraon, din pacate sunt bolnavioare multi dintre ele. Daca stie cineva despre ei sunt recunoscatoare. Am inteles ca sunt mai sensibili decat prepelite japoneze.
Am cumparat din Jud. cluj. loc. Floresti.

Imi pare rau sa va spun , dar nu ati cumparat prepelite faraon.
Si eu sunt din jud Cluj, am cautat prepelite faraon dar nu am gasit in zona,(cel putin nu prepelite faraon get beget)

Si a propos, la KJean in poza e un auriu de Manciuria, nu un faraon... Nu de alta, dar sa nu cumparati ce nu e... Va pot da si eu un exemplu de pacaleala in localitatea invecinata, omul stie bine ca n-are faraon, dar are auriu de Manciuria si spune ca e faraon... Cine stie, stie, cine nu... plateste!

Am pus pe site la noi si poze mai edificatoare si cu masculi, si cu femele de diferite rase, sa nu mai luati teapa asa usor. Sper sa v-ajute!

Eu nu am spus ca am prepelite faraon. Very Happy Smile
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyDum Sept 11, 2011 2:37 pm

Nu de tine era vorba! Sunt altii aici pe forum care "vand faraon" si livreaza ce ai tu in poza. profit ca e poza ta peste tot pe forum si explic celor care or sa treaca pe aici in viitor si o sa citeasca - daca o sa vedeti pe la diversi crescatori prepelite ca cea din poza lui KJean si vi se zice ca e faraon, sa stiti ca nu e Smile Singura legatura cu tine e ca tu ai avut la indemana poza - nu te supara ca am profitat de asta! Cool Sper sa fie limpede si lamurita orice confuzie, departe de mine sa imi treaca prin cap sau sa afirm ca ar fi KJean neserios, Doamne fereste!

Singurii care mi se par altfel decat altruisti, inimi deschise si gata de ajutor sunt cei care in loc sa ajute activ pe forum pe toti cei care au nevoie de ajutor [ca doar de-asta suntem aici, sa ne ajutam unii pe altii dupa puterile si cunostintele fiecaruia, orice sprijin e binevenit] baga cate un post si spun ceva de gen "(toti de aici sunt prosti,) suna-ma pe mine si te rezolv eu, eu am experienta si te pot ajuta". Serios? Daca ai experienta si poti sa ajuti, ajuta pe forum! Petrece timp sa acorzi consultanta gratuita, fa-o cu pasiune si ajuta pe cel ce iti cere ajutor chiar daca nu-ti iese nimic din asta. Si lasa pe forum ajutorul tau scris si pentru altii care vor mai veni pe aici si vor cauta raspunsuri pentru problemele lor, printre postarile astea!

Ei, adevarat ca fara acestia, nu mi s-ar mai parea ceilalti colegi de forum asa grozavi si nu mi-ar face atata placere sa povestim despre pasiunea asta ce ne aduce aici! bounce cheers
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyJoi Sept 15, 2011 12:52 pm

Am 3 prepelite albe Question Exclamation
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyJoi Sept 15, 2011 1:03 pm

gabrielbalc a scris:
Am 3 prepelite albe Question Exclamation

Si noi am ramas cu destul de putine polare, o sa incercam sa crestem numarul...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyJoi Sept 15, 2011 1:06 pm

Deci exista ca si rasa. Sunt putin mai mari ca cele japoneze.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyJoi Sept 15, 2011 1:09 pm

Nu ne-ai vizitat site-ul?

http://www.prepelitebv.ro/produse%20pasari.html

...deruleaza pana la polare, poti face si click pe poza.

Iti recomand sa il frunzaresti mai pe indelete, data tot intri, eu zic ca o sa gasesti idei si provocari neasteptate pe unde nu te astepti! study
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon EmptyJoi Sept 15, 2011 1:11 pm

Intradevar sunt informatii utile.
Sus In jos
Continut sponsorizat





prepelite faraon Empty
MesajSubiect: Re: prepelite faraon   prepelite faraon Empty

Sus In jos
 
prepelite faraon
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» oua de prepelita faraon
» prepelite faraon
» import de prepelite faaron
» cumparari pui prepelite faraon
» Prepelite faraon ouatoare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita faaron-
Mergi direct la: