forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 pui morti

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
elena
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 45
Data de inscriere : 06/07/2010

pui morti Empty
MesajSubiect: pui morti   pui morti EmptyJoi Iul 22, 2010 2:22 pm

as dori si eu o parere din 400 de oua au iesit cam 260, ce ziceti? si mai am o problema mi-au murit cam 1-2 pe zi. Maternitatea ( amenajata de mine) are cam 35 de gr, apa proaspata, furaje speciale... nu stiu care ar fi motivul de mi-au murit din puiuti. astept ceva sfaturi daca se poate. Multumesc.
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

pui morti Empty
MesajSubiect: Re: pui morti   pui morti EmptyVin Iul 23, 2010 3:10 am

prima saptamana trebuie sa le asiguri temperatura din incubator, aprox 38 gr, pe fiecare saptamana ce trece se va scadea tempt cu 2-3 grade.In apa se vor pune polivitamine.
PS: Chiar daca le creezi conditii optime, unii pui vor muri oricum.
Sus In jos
adiviscan
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 54
Data de inscriere : 12/02/2009

pui morti Empty
MesajSubiect: adresa mea de msg adi_viscan   pui morti EmptySam Iul 31, 2010 7:28 am

no sa vedeti dvoastra sfaturi bune de la crescatorii de aici,daca doriti sa ma contactati nr meu 0740371474
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

pui morti Empty
MesajSubiect: Re: pui morti   pui morti EmptyJoi Dec 09, 2010 5:00 am

mai un sfat pe care lam primit si eu de la altul intr-o cutie mai mare se pune un borcan din ala mai mare de 800 de grame in care se baga un bec de 60 W cu dulie si se baga in priza . aces "sistem" asigura si caladura dar si lumina pentru pui care pot sa manace cand vor. daca cutia este mare sau sunt pui mai multi se pot pune chiar doua becuri
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pui morti Empty
MesajSubiect: Re: pui morti   pui morti EmptySam Sept 10, 2011 4:42 pm

adiviscan a scris:
no sa vedeti dvoastra sfaturi bune de la crescatorii de aici, daca doriti sa ma contactati nr meu [...]

Sunteti extraordinar! Ii spuneti (dumneavoastra care SUNTETI AICI) ca n-o sa primeasca sfaturi bune de la crescatorii de aici, apoi ii recomandati sa va sune? Pentru ce? Laughing Deja i-ati spus ca nu ii dati sfaturi bune, doar sunteti unul dintre astia de aici...

Serios acuma, de-asta suntem aici, sa ne ajutam. Daca sunteti competent, dati sfaturi bune AICI, nu prin telefon. Asta e scopul forumului in sine - dvs. nu de asta sunteti aici cu noi, sa ne invatati, sa invatati de la noi, sa ne ajutam reciproc si sa crestem impreuna? Atitudinea de genul "toti astia de aici sunt prosti, hai cu mine ca te-am agatat acuma, suna-ma si-ti spun in privat cat de prosti sunt toti in afara de mine" denota trasaturi de caracter care nu stiu ce simt ceilalti colegi de forum care se straduiesc sa ajute, dar pe mine ma intristeaza. Ma gandesc de asemenea ce fel de oameni care vad modul dvs. de a ne trata pe toti va si suna! affraid Eu unul apreciez toti colegii de forum care scriu si raspund altora, indiferent ca sunt mai pregatiti sau au mai putina experienta, nu asta conteaza - spun deschis ceea ce stiu, isi impartasesc cunostintele si experientele pe care le au si isi petrec timp aici, timpul lor, pentru a ajuta - fiecare cat poate - pe cei care cer ajutor. Cum poti sa nu respecti si sa nu admiri asemenea oameni?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





pui morti Empty
MesajSubiect: Re: pui morti   pui morti Empty

Sus In jos
 
pui morti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pui morti in primele zile de viata
» SUPARAT....mi-au murit o multime de pui
» INCUBATIAA
» pui morti in oua..!!!!
» pui morti in oua

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: crestere de pui-
Mergi direct la: