forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 va rog prezentati-va aici

In jos 
+78
gingseng
adrianmarinoiu
florinBuc
PrepeliteOlt
dorel
nicu.mesa
massurr0o
freerunner
costyaro
sorin.surcel
Tavy
ares2007
catalin71
ciopy
vyryausiasis
nelu
Petre Viorel
Ioo Francisc
kosstel
vadiymos
nouabv
Vexx
DianuMarius
sanmartinean_alex
minicu
rozalia
dyno
Alimos
george.m
mirceaianc
ionemry
irizan68
kJean
Rache
dallian76
adrian_aa
AMIRA ZAJONTZ MILOSAN
Radu77
laviniasilian
costi75
gabrielbalc
crescatorie
PrepeliteBrasov
florynneamt
CostyM
nita_anisor
bulzancatalin
bebe
radu3006
b_laur14
Stefan
valentin67
Anndreas
Sasha20
todi
ady
LauraB
vlad
kcostica
ovidiu_tkd
44axa
recyf76
razvy82
duta77
toeds
bilascu5
valentin 1234
iulika1983
ninelvoicu
adiviscan
rafabenites
ica13
miezure
lucky30
Pavel_2502
luck
freenolf
Admin
82 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: dar din Bucuresti?   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 09, 2012 9:51 am

Felicitari...
Din Bucuresti, activi?? Nu avem?
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 09, 2012 12:48 pm

din "racova" nu poate din "felentari".succes!
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 09, 2012 3:15 pm

eu sunt din Dej Florine
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: salut   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 09, 2012 11:35 pm

razvy82 a scris:
eu sunt din Dej Florine
SI CUM STAI CU VANZARILE MERGE TREABA IN DEJ?
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptySam Mar 10, 2012 2:46 am

eu acum sunt in reconstructia fermei deoarece in toamna am desfiintat-o. Anul trecut,incepand din august mi-a mers destul de prost.
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptySam Mar 10, 2012 5:18 am

nu ai avut clienti sau ce ?
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyDum Mar 11, 2012 1:47 am

Tavy a scris:
Ma numesc FLORIN POP si sunt din DEJ,vreau sa incep si eu o mini ferma de prepelite.
Studiez forumul de cateva saptamani si am invatat cate ceva din greselile si reusitele voastre. Sa fie intr-un ceas bun Laughing

Bafta multa.
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyDum Mar 11, 2012 6:47 am

mersii
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyDum Mar 11, 2012 7:42 am

pai nu am avut clienti, da nici nu m-am obosit prea mult cu reclama. Sper ca totusi lumea sa se indrepte din ce in ce mai mult catre produsele naturiste, deci si catre ouale de prepelita Smile
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyDum Mar 11, 2012 1:42 pm

pai oamenii inca nu stiu cat de bune sunt si cat bine fac de aceia trebuie facute afise cat de multe cu cat mai multe informatii
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyDum Mar 11, 2012 1:44 pm

Eu am facut pliante si afise. Cine vrea detalii si sa vada cum arata add la id-ul Andreiliviu105@yahoo.com Very Happy
Sus In jos
costyaro
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 39
Data de inscriere : 08/03/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyLun Mar 12, 2012 2:05 pm

Salutare.Sunt Costi,din Pitesti(AG),am 28 de ani si am avut 100 de prepelite outoare(momentan mai am 75,pt ca a trebuit sa sacrific 25 pt ca erau prea "batrane",proveneau din primul lot cumparat acum multa vreme),pt consumul familiei si al prietenilor.
Acum caut sa le inlocuiesc,dar nu am gasit la nimeni in zona. Very Happy
Sus In jos
ares2007
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 61
Data de inscriere : 04/03/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyJoi Mar 15, 2012 12:15 pm

nita_anisor a scris:
ares2007 a scris:
Buna ziua., sunt din BUCURESTI stau la curte, am ceva spatiu,iubesc parasile si animalele si m-am hotarat sa imbin utilul cu placutul,adica sa infiintam o micro ferma de prepelite.
Apreciez acest site,dar ca orice inceput imi este destul de greu sa ma descurc cu el Very Happy ,sper sa ma obisnuiesc.

SUCCES.
multumesc,
Sus In jos
ares2007
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 61
Data de inscriere : 04/03/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyJoi Mar 15, 2012 12:18 pm

imi poate da si mie cineva o informatie despre ventilare? adica conteaza unde punem ventilatorul pe partea de sus a camerei sau jos,cum este mai bine?
Sus In jos
freerunner
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Data de inscriere : 16/03/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 16, 2012 6:06 am

Va salut! ma numesc Bogdan si sunt pasionat de tot ce tine de animale.Sunt din bucuresti.In curand o sa intru si eu in randul vostru(rang de crescator).Va urez succes in ceea ce faceti numai bine.Citesc de cateva luni bune forumul vostru. bounce bounce bounce bounce bounce
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 16, 2012 6:16 am

freerunner a scris:
Va salut! ma numesc Bogdan si sunt pasionat de tot ce tine de animale.Sunt din bucuresti.In curand o sa intru si eu in randul vostru(rang de crescator).Va urez succes in ceea ce faceti numai bine.Citesc de cateva luni bune forumul vostru. bounce bounce bounce bounce bounce

bine ai venit printre noi ! aici gasesti tot ce-ti doresti
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 16, 2012 6:17 am

freerunner a scris:
Va salut! ma numesc Bogdan si sunt pasionat de tot ce tine de animale.Sunt din bucuresti.In curand o sa intru si eu in randul vostru(rang de crescator).Va urez succes in ceea ce faceti numai bine.Citesc de cateva luni bune forumul vostru. bounce bounce bounce bounce bounce

Bine ai venit,
Sa ai bafta multa si numai bucurii de pe urma a ceea ce urmeaza sa incepi.
Sus In jos
massurr0o
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 56
Data de inscriere : 27/11/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: salut   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 16, 2012 11:28 am

buna tuturor; ma numesc marius, sunt din iasi.ieri am pus pentru prima oara la incubat 148 de oua de prepelita si astept cu nerabdare rezultatele.
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 16, 2012 11:42 am

massurr0o a scris:
buna tuturor; ma numesc marius, sunt din iasi.ieri am pus pentru prima oara la incubat 148 de oua de prepelita si astept cu nerabdare rezultatele.

Bine ai venit! Sa ai succes si sa ne tii la curent!
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptySam Mar 17, 2012 1:07 am

massurr0o a scris:
buna tuturor; ma numesc marius, sunt din iasi.ieri am pus pentru prima oara la incubat 148 de oua de prepelita si astept cu nerabdare rezultatele.

Bine ai venit,
Bafta multa.
Ce incubator folosesti? Cleo?
Sus In jos
massurr0o
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 56
Data de inscriere : 27/11/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptySam Mar 17, 2012 4:40 am

Bine ai venit,
Bafta multa.
Ce incubator folosesti? Cleo?

minicu
la data de Vin Mar 16, 2012 7:42 pm

folosesc cleo 5 cu extensie,cu intoarcere semiautomata
Sus In jos
nicu.mesa
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/03/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Incepator   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyMier Mar 21, 2012 6:47 am

Buna, numele meu este Nicu, sunt din Cluj ( Campia Turzii) si am inceput acum 6 luni cu aprox 80 pui luati, din care am ales 40 prepelite si pasaroi aferenti. Dupa 2 sapatamani am mai luat o tura de 17 prepelite cu 4 pasaroi. Cu ce mi-au mai murit si cu ce am sacrificat eu, am acum 52 prepelite si cu pasaroi aferenti, sanatoase tun si cu oua pe masura( medie de 48 oua/zi). Mi-a prins bine acest forum, cat si ajutorul de la Microferma de prepelite Brasov, tin sa o salut aici pe d-na Anca ( am intrat si eu in Hora), sunt multe sfaturi bune si experiente impartasite de crescatori, care te scutesc de multe neplaceri si de multe greseli. Doresc sa colaborez cu oricine in acest domeniu sa ne impartasim din reusite si din nereusite, si cum zice D-na Anca Muresan " sa crestem impreuna".
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyVin Mar 23, 2012 2:36 am

nicu.mesa a scris:
Buna, numele meu este Nicu, sunt din Cluj ( Campia Turzii) si am inceput acum 6 luni cu aprox 80 pui luati, din care am ales 40 prepelite si pasaroi aferenti. Dupa 2 sapatamani am mai luat o tura de 17 prepelite cu 4 pasaroi. Cu ce mi-au mai murit si cu ce am sacrificat eu, am acum 52 prepelite si cu pasaroi aferenti, sanatoase tun si cu oua pe masura( medie de 48 oua/zi). Mi-a prins bine acest forum, cat si ajutorul de la Microferma de prepelite Brasov, tin sa o salut aici pe d-na Anca ( am intrat si eu in Hora), sunt multe sfaturi bune si experiente impartasite de crescatori, care te scutesc de multe neplaceri si de multe greseli. Doresc sa colaborez cu oricine in acest domeniu sa ne impartasim din reusite si din nereusite, si cum zice D-na Anca Muresan " sa crestem impreuna".


Bine ai venit Nicu!
Sus In jos
dorel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 18
Varsta : 62
Data de inscriere : 25/03/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: salut de la un nou membru   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyDum Mar 25, 2012 4:26 am

Sunt nou venit pe forum si am unele dificultati pana ma obisnuesc cu modul de postare, asa ca imi cer scuze de la inceput pentru eventualele greseli Smile
Doresc sa va salut cu mult respect pe toti iubitorii de animalute.
Deoarece as intentiona sa infiintez o foarte mica crescatorie de prepelite, pentru uz personal, v-as ruga sa imi spuneti de unde as putea cumpara pui de prepelita si/sau custi judetele Timis, Caras-Severin, eventual Mehedinti.
Multumesc anticipat, Dorel

Sus In jos
PrepeliteOlt
membru registrat
membru registrat
PrepeliteOlt


Numarul mesajelor : 12
Varsta : 35
Data de inscriere : 28/04/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 EmptyDum Apr 29, 2012 12:14 am

Salut tuturor,ma numesc Anghel Radu-Mihai si de 8 luni cresc si eu prepelite.Am inceput cu 10 fete si 3 masculi,acum am ajuns la 200 de fete cu masculii aferenti.Tin sa multumesc Microfermei de prepelite Brasov,fara ajutorul lor nu reuseam.Voi reveni cu o galerie de poze cu fetele mele. Mult succes,sa ne auzim cu bine Wink
Sus In jos
http://prepeliteolt.sunphoto.ro
Continut sponsorizat





va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
va rog prezentati-va aici
Sus 
Pagina 8 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrati aici http://prepeliteromania.forumgratuit.ro/
» prepelite faraon

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: