forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 va rog prezentati-va aici

In jos 
+78
gingseng
adrianmarinoiu
florinBuc
PrepeliteOlt
dorel
nicu.mesa
massurr0o
freerunner
costyaro
sorin.surcel
Tavy
ares2007
catalin71
ciopy
vyryausiasis
nelu
Petre Viorel
Ioo Francisc
kosstel
vadiymos
nouabv
Vexx
DianuMarius
sanmartinean_alex
minicu
rozalia
dyno
Alimos
george.m
mirceaianc
ionemry
irizan68
kJean
Rache
dallian76
adrian_aa
AMIRA ZAJONTZ MILOSAN
Radu77
laviniasilian
costi75
gabrielbalc
crescatorie
PrepeliteBrasov
florynneamt
CostyM
nita_anisor
bulzancatalin
bebe
radu3006
b_laur14
Stefan
valentin67
Anndreas
Sasha20
todi
ady
LauraB
vlad
kcostica
ovidiu_tkd
44axa
recyf76
razvy82
duta77
toeds
bilascu5
valentin 1234
iulika1983
ninelvoicu
adiviscan
rafabenites
ica13
miezure
lucky30
Pavel_2502
luck
freenolf
Admin
82 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Alimos
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 44
Data de inscriere : 18/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Dec 18, 2011 2:07 am

Buna ziua,
ma numesc Edy si sunt din Valcanesti Prahova.
Deocamdata nu am prepelite, dar am multe proiecte si vise.

Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Dec 18, 2011 5:01 pm

mirceaianc a scris:
Citeste mai intai: http://all-about-life.ucoz.ro/index/cresterea_prepelitelor/0-68 poate iti foloseste!
[/quote]

IBNA inca mau foloseste retete care contin faina de peste? Si se mai cheama "institut de bunastare animala" Sad Eu stiam ca au mai evoluat si ei...
Reteta de la link-ul dat imi aminteste de premixurile vechi din perioada de inceput, care necesitau mult mai multe ingrediente decat cele care le folosim acum (fosfat, lizina, metionina etc.) . hehei ce vremuri, a fost distractiv sa cautam aminoacizi (si pe cineva dispus sa vanda la suta de grame...), fosfat monocalcic... dar inca de pe atunci nu eram atat de rudimentari incat sa folosim faina de peste. affraid

@Alimos: Bine ai venit printre noi, Edy.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptySam Dec 24, 2011 11:34 am

Dumnezeu sa va binecuvinteze si toate binefacerile lui sa se reverse asupra familiei dumneavoastre.Sarbatori in pace si in bunastare.
Craciun fericit !
Sus In jos
dyno
nou pe forum



Numarul mesajelor : 6
Varsta : 53
Data de inscriere : 30/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: BUNA ZIUA   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Dec 30, 2011 2:34 am

Salutare la toti membrii acestui forum.
Sunt un incepator in aceasta afacere ...sunt la nivelul de proiect...am inceput cu constructia si am si terminat-o iar de acum voi incepe cu achizitia tuturor celor necesare acestei afaceri.
Sunt deschis la orice indicatie din partea celor experimentati.

Mult succes in viitor si un an nou plin de impliniri.

LA MULTI ANI!
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Dec 30, 2011 3:22 am

bine ai venit
si daca ai posibilitatea sa atasezi niste poze cu tot ce ai realizat pana acum ar fi de real folos pentru noi toti
Sus In jos
dyno
nou pe forum



Numarul mesajelor : 6
Varsta : 53
Data de inscriere : 30/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Dec 30, 2011 3:44 am

george.m a scris:
bine ai venit
si daca ai posibilitatea sa atasezi niste poze cu tot ce ai realizat pana acum ar fi de real folos pentru noi toti

nu este ceva iesit din comun...este o cladire compusa dintr-o camera de 24 mp si un hol pe care doresc sa il folosesc ca bariera termica...sa nu intru direct de afara la ele in camera...
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Dec 30, 2011 3:54 am

Bine ai venit printre noi. Daca ai ceva intrebari suntem aici.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Ian 01, 2012 6:47 pm

LA MULTI ANI TUTUROR!

@dyno: Bine ai venit si la multi ani! Spune-ne pe scurt care-i planul tau de afaceri, ca sa iti putem oferi cele mai bune sfaturi adaptate intentiilor pe care le ai! {ce se potriveste unora nu li se potriveste altora... cand merg sa cumpere "o masina", unii au nevoie de o dubita, altii de o masina sport, fiecare dupa necesitati are ceva care e cel mai bun pentru el, nu exista recomandari universal valabile).
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyJoi Ian 12, 2012 1:01 pm

Din pacate pt domnul cu fasia de langa bloc, ii sugerez sa nu spuna la primarie ce doreste sa construiasca. daca locuieste la tara poate, dar numai pentru personal. daca locuieste la oras , orice ferma este intrzis. Singura varianta, sa se ceara autorizatia de constructii pentru anexa de expl.( unde tine unelte de gradina ) , izoleaza bine si tine prepe pe ascuns. Eu locuiesc la Oras la casa ,vecinii mei au gaini si uite asa scap de o eventualitate amenda.
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Feb 05, 2012 12:01 pm

buna seara .sunt un crescator nou .am 44 de ani .am un teren la tara de fapt la 7 km de focsani oras in care locuiesc. cresc din pasiune adica,e un fel de a spune cresc fiindca am 8 pui de prepelita eclozionati acum 5 zile.vreau sa-i cresc pentru consum propriu dar nu se stie niciodata. am conditii si de ce nu? ma bucur ca este un forum pentru crescatori si mai ales cu profesionisti!
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Feb 05, 2012 12:05 pm

te sfatuiesc sa citesti aproape tot ce este scris pe forum
o sa gasesti raspunsuri la aproape toate intrebarile tale
Sus In jos
sanmartinean_alex
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 38
Data de inscriere : 30/01/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: salut   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Feb 05, 2012 12:21 pm

Buna,ma numesc Sanmartinean Alexandru,sunt din Fagaras(Brasov)si din primavara vreau sa imi cumpar si eu prepelite.sper sa invat de pe acest forum cele necesare cresterii acestor pasari. bounce bounce bounce
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Feb 05, 2012 12:24 pm

ai microferma domnului muresan foarte aproape de unde ai ce invata
este o adevarata enciclopedie in materie de cresterea prepelitelor
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyDum Feb 05, 2012 1:10 pm

sanmartinean_alex a scris:
Buna,ma numesc Sanmartinean Alexandru,sunt din Fagaras(Brasov)si din primavara vreau sa imi cumpar si eu prepelite.sper sa invat de pe acest forum cele necesare cresterii acestor pasari. bounce bounce bounce

Te invitam pe la noi!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 35
Data de inscriere : 07/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: M-am hotarat   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyMar Feb 07, 2012 2:03 pm

Salut, ma numesc Dianu Marius, sunt din bucuresti si vreau sa ma apuc de un proiect foarte ambitios el o sa inceapa imediat ce o sa se potoleasca vremea asta cumplita. Pe scurt nuj ce sa va zic...sunt foarte ambitios si dispun de spatiu extrem de mare plus de curand stau cu fratele meu si cand ne propunem sa facem ceva...ne reuseste.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyMar Feb 07, 2012 5:11 pm

Bine ai venit pe forum! De curiozitate, cat spatiu (incalzibil la temperatura de 20-22 de grade constant) ai? Cand zici "extrem de mare" fiind din Bucuresti ma gandesc ca ai vreun mall sau ceva similar de te dai cu bicicleta pe vreo cateva nivele...? (ferice de tine! king )

Povesteste-ne despre proiectul vostru!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 35
Data de inscriere : 07/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Salut   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyMier Feb 08, 2012 12:14 pm

Hmmm incalzibil nu stiu cat sa zic... este un fost depozit de materiale de constructii e situat pe un teren de aprox 7000 m2 cu 2 hale f mari gen poti sa parchezi 4 tiruri +spatiu ramas.... dar trebuie lucrat mult la ele sunt din tabla halele si sunt f reci si necesita f multi bani ... nu am de gand sa fac acolo nimic pt inceput... despre ce vreau sa fac si mai multe ne vedem pe topicul Noua mea ferma (Stadiu proiect) cred k acolo e mai potrivit...Very Happy
Sus In jos
Vexx
membru registrat
membru registrat
Vexx


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Data de inscriere : 18/01/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Feb 10, 2012 7:23 am


Buna

Ma numesc Silviu am 18 ani locuiest in Curtici Judetul Arad si mi-am cumparat 30 de prepelite luna trecuta dintre care mai am 25 , de cateva zile au inceput sa faca oua .... Si pe saptamana viitoare imi cumpar oua sa bag la incubator ...



Jos ii Link cu cusca care am facuto eu si prepelitele
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Feb 10, 2012 7:33 am

felicitari,cred ca e productie proprie cusca,arata bine
daca poti sa schimbi lemnul cu altceva ar fi excelent
la cat mai multe prepelite
Sus In jos
Vexx
membru registrat
membru registrat
Vexx


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Data de inscriere : 18/01/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Feb 10, 2012 8:20 am

george.m a scris:
felicitari,cred ca e productie proprie cusca,arata bine
daca poti sa schimbi lemnul cu altceva ar fi excelent
la cat mai multe prepelite

De ce sa schimb .... Le face rau lemnul ?? .... am avut lemn mult si am zis sa fac asa sa numai cumpar fier
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Feb 10, 2012 8:49 am

lemnul fiind un bun absorbant retine cam tot ce e rau din dejectii
si se dezinfecteaza cel mai greu
asta e ideea ,eu asta am inteles de la cei cu experienta care posteaza pe aici
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Feb 10, 2012 1:19 pm

Ideea e ca lemnul va gazdui tot felul de bacterii care asa cum spunea George sunt greu de eliminat.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyVin Feb 10, 2012 4:14 pm

Lemnul in sine nu le face rau, dar nu se lucreaza cu lemn pentru ca nu se poate dezinfecta cum trebuie, si in timp riscul de imbolnavire creste exponential. Pe scurt, e bomba cu ceas. Evil or Very Mad Iti asumi riscul de a ajunge cu toata familia la spital sau / si de a-ti pierde marea majoritate orataniilor pentru ca nu ai respectat cateva masuri de baza de biosecuritate? (nu e asta singura)
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
nouabv
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 12
Varsta : 75
Data de inscriere : 15/01/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: salut    va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyLun Feb 13, 2012 8:47 am

Ma numesc Pauliuc Adrian am 63 ani, sunt din Brasov si cresc prepelite de 1 an si ceva.Pot spune ca inceputul cu vinzarea a fost anevois, dar acum am suficienti clienti si sunt zile cand nu i-mi ajung ouale pentru cei ce vin sa cumpere.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 EmptyLun Feb 13, 2012 9:39 am

Va salutam cu respect, bine ati venit in comunitatea forumistilor! Smile
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
va rog prezentati-va aici
Sus 
Pagina 5 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrati aici http://prepeliteromania.forumgratuit.ro/
» prepelite faraon

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: