forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 va rog prezentati-va aici

In jos 
+78
gingseng
adrianmarinoiu
florinBuc
PrepeliteOlt
dorel
nicu.mesa
massurr0o
freerunner
costyaro
sorin.surcel
Tavy
ares2007
catalin71
ciopy
vyryausiasis
nelu
Petre Viorel
Ioo Francisc
kosstel
vadiymos
nouabv
Vexx
DianuMarius
sanmartinean_alex
minicu
rozalia
dyno
Alimos
george.m
mirceaianc
ionemry
irizan68
kJean
Rache
dallian76
adrian_aa
AMIRA ZAJONTZ MILOSAN
Radu77
laviniasilian
costi75
gabrielbalc
crescatorie
PrepeliteBrasov
florynneamt
CostyM
nita_anisor
bulzancatalin
bebe
radu3006
b_laur14
Stefan
valentin67
Anndreas
Sasha20
todi
ady
LauraB
vlad
kcostica
ovidiu_tkd
44axa
recyf76
razvy82
duta77
toeds
bilascu5
valentin 1234
iulika1983
ninelvoicu
adiviscan
rafabenites
ica13
miezure
lucky30
Pavel_2502
luck
freenolf
Admin
82 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyLun Mar 05, 2012 5:48 am

Bine ai venit,
Si bafta in atingerea obiectivelor.
Sus In jos
nelu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 12
Varsta : 38
Data de inscriere : 09/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyLun Mar 05, 2012 12:54 pm

acelasi lucru iti doresc si eu.as avea si eu o rugaminte daca poate cineva sa imi zica ce fel foloseste. multumesc
Sus In jos
nelu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 12
Varsta : 38
Data de inscriere : 09/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyLun Mar 05, 2012 12:56 pm

era vorba despre furaje scuzati
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyLun Mar 05, 2012 2:55 pm

ares2007 a scris:
Buna ziua., sunt din BUCURESTI stau la curte, am ceva spatiu,iubesc parasile si animalele si m-am hotarat sa imbin utilul cu placutul,adica sa infiintam o micro ferma de prepelite.
Apreciez acest site,dar ca orice inceput imi este destul de greu sa ma descurc cu el Very Happy ,sper sa ma obisnuiesc.

SUCCES.
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMar Mar 06, 2012 3:01 am

nelu a scris:
era vorba despre furaje scuzati

Cel mai bine ar fi sa iti faci singur furajul. Un exemlu de reteta vezi aici : http://prepelitebv.ro/furajare%20ouatoare.html

Daca ai putine si nu ti se renteaza, poti cumpara furaj de la Crevedia. http://www.g-m-g.ro/

O zi buna.
Sus In jos
nelu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 12
Varsta : 38
Data de inscriere : 09/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMar Mar 06, 2012 6:27 am

va multumesc pt reteta este buna. dar eu nu stiu daca am sa pot procura tot ce scrie acolo la noi nu se gaseste srot de soia sau dac gasesti trebuie sa cumperi in cantitati foarte mari. eu as fii preferat o reteta mai de a casei daca aveti si alte ideei ast raspuns. va multumesc
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMar Mar 06, 2012 6:54 am

nelu a scris:
va multumesc pt reteta este buna. dar eu nu stiu daca am sa pot procura tot ce scrie acolo la noi nu se gaseste srot de soia sau dac gasesti trebuie sa cumperi in cantitati foarte mari. eu as fii preferat o reteta mai de a casei daca aveti si alte ideei ast raspuns. va multumesc


In cantitati mai mici gasesti sroturi la farmaciile veterinare.
Daca nu iti iei de la Crevedia sau de la farmacii veterinare concentrat gata facut pe care il amesteci doar cu faina de porumb si faina de grau. Eu am gasit de exemplu la farmacie vet saculet la 2 kg din care ies 10 kg furaj dupa ce amesteci cu porumb si grau (faina)
Acest concentrat la 2 kg costa 10 lei.
O zi buna.
Sus In jos
nelu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 12
Varsta : 38
Data de inscriere : 09/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMar Mar 06, 2012 2:05 pm

va multumesc frumos pt sfat cred ca asa am sa procedez si eu. si ce ati zis dvs este valabil si pt puii de icubator sau trebuie sa folosesc un alt tip. imi cer scuze pt toate intrebarile astea.
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMar Mar 06, 2012 2:13 pm

nelu a scris:
va multumesc frumos pt sfat cred ca asa am sa procedez si eu. si ce ati zis dvs este valabil si pt puii de icubator sau trebuie sa folosesc un alt tip. imi cer scuze pt toate intrebarile astea.

Se foloseste furaj diferit pentru:
1. Pui (pana la 3 saptamani)
2. Tineret (3-6 saptamani)
3. Ouatoare (dupa 6 saptamani)

Retetele aici: http://prepelitebv.ro/

Intri la sectiunea furaje si alegi de acolo: pui, tineret sau ouatoare.

Si eu sunt incepator si majoritatea informatiilor le am de pe forum sau de la alti crescatori asa ca mi face placere sa "ajut" si eu la randul meu. Very Happy
Sus In jos
nelu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 12
Varsta : 38
Data de inscriere : 09/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMar Mar 06, 2012 2:32 pm

m-am uitat inca odata la ce mi-ai trimis tu dar nu stiu ce sa zic am sa vorbesc si cu un medic veterinar sa vad ce imi recomanda si el.multumesc inca odata
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMier Mar 07, 2012 12:54 am

nelu a scris:
m-am uitat inca odata la ce mi-ai trimis tu dar nu stiu ce sa zic am sa vorbesc si cu un medic veterinar sa vad ce imi recomanda si el.multumesc inca odata

Astea sunt retete studiate si facute cu nutritionisti. Nu sunt doar niste "elemente" aruncate la intamplare.
Bafta in gasirea retetei perfecte. Sa ne ti la curent cu rezultatele.

Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMier Mar 07, 2012 11:53 am

nelu a scris:
va multumesc pt reteta este buna. dar eu nu stiu daca am sa pot procura tot ce scrie acolo la noi nu se gaseste srot de soia sau dac gasesti trebuie sa cumperi in cantitati foarte mari. eu as fii preferat o reteta mai de a casei daca aveti si alte ideei ast raspuns. va multumesc

este un chiosc pe Ana Ipatescu care are hrana gata preparata la saculeti de 5 kg cam 25 lei bucata
Sus In jos
nelu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 12
Varsta : 38
Data de inscriere : 09/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMier Mar 07, 2012 12:28 pm

va multumesc va asteptam sa intrati asta imi zicea si "ioo francisc" dar nu am inteles dac pot sa folosesc furajul acesta si pt puii.dar dvs mai cresteti prepelite domnu minicu?
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMier Mar 07, 2012 2:23 pm

nelu a scris:
va multumesc va asteptam sa intrati asta imi zicea si "ioo francisc" dar nu am inteles dac pot sa folosesc furajul acesta si pt puii.dar dvs mai cresteti prepelite domnu minicu?

Exista furaje si pentru pui.
V-am spus ca se folosesc pentru fiecare etapa in parte, deoarece au nevoi diferite.
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyMier Mar 07, 2012 2:24 pm

Ioo Francisc a scris:
nelu a scris:
va multumesc va asteptam sa intrati asta imi zicea si "ioo francisc" dar nu am inteles dac pot sa folosesc furajul acesta si pt puii.dar dvs mai cresteti prepelite domnu minicu?

Exista furaje si pentru pui.
V-am spus ca se folosesc pentru fiecare etapa in parte, deoarece au nevoi diferite.

Scuze am uitat sa specific, se gasesc in farmacii veterinare, sau sunt crescatori care vand. Smile
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyJoi Mar 08, 2012 7:47 am

nelu a scris:
va multumesc va asteptam sa intrati asta imi zicea si "ioo francisc" dar nu am inteles dac pot sa folosesc furajul acesta si pt puii.dar dvs mai cresteti prepelite domnu minicu?


da mai cresc;e un fel de a spune cresc mai am 2. mi-au murit in parte ca le-am innecat in parte din cauza alimentatiei necorespunzatoare : concluzia este ca nu trebuie naglijata alimentatia . hrana pe care o gasiti pe Ana Ipatescu este cea mai apropiata de reteta de la miniferma brasov .azi mi-am finalizat un incubator si sper ca in curand sa pun o noua serie
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyJoi Mar 08, 2012 7:51 am

Adica s-au innecat cu mancarea si au murit??? Shocked
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyJoi Mar 08, 2012 7:57 am

gabrielbalc a scris:
Adica s-au innecat cu mancarea si au murit??? Shocked

nu,le-am pus un vas cu apa si le-am gasit innecate ca in piscina
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyJoi Mar 08, 2012 7:58 am

Prepelite mature?
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyJoi Mar 08, 2012 8:01 am

gabrielbalc a scris:
Prepelite mature?

puisori de 2,3 zile (incepator ignorant).dupa aceea am fost la un pet shop si am luat adapatori
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyJoi Mar 08, 2012 8:03 am

Inteleg, asa se explica Crying or Very sad
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: salut   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyVin Mar 09, 2012 8:41 am

Ma numesc FLORIN POP si sunt din DEJ,vreau sa incep si eu o mini ferma de prepelite.
Studiez forumul de cateva saptamani si am invatat cate ceva din greselile si reusitele voastre. Sa fie intr-un ceas bun Laughing
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyVin Mar 09, 2012 9:10 am

Bine ai venit printre noi, ma bucur sa vad mai multi crescatori din judetul Cluj.
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyVin Mar 09, 2012 9:16 am

si eu dar nu prea vad din dej
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 EmptyVin Mar 09, 2012 9:18 am

Probabil ca mai sunt, daca nu cu siguranta vor mai aparea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
va rog prezentati-va aici
Sus 
Pagina 7 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrati aici http://prepeliteromania.forumgratuit.ro/
» prepelite faraon

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: