forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Noua mea ferma (Stadiu proiect)

In jos 
+19
Tavy
Tudor20
razvy82
sorin1sipos
Vexx
solotm
mihain2010
minicu
ady
geluionut
Ioo Francisc
Paul1988
nouabv
DianuMarius
sorin.surcel
PrepeliteBrasov
gabrielbalc
george.m
vyryausiasis
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2012 1:26 pm

Cam aiurea de explicat pe forum... hai intr-o vizita si te lamuresti (te lamurim) imediat. O sa incercam sa abordam subiectul la noi pe site, cu fotografii detaliate (poate si-un filmulet), numai ca timpul ne omoara, muncim 20 de ore pe zi si nu reusim sa facem tot ce ne propunem. Ajungem si la asta! Smile

La fel, un subiect deosebit de important este la ce trebuie sa fii foarte atent cand cumperi prepelite de la cineva. Detalii care pot fi decisive si pe care multi nu le stiu sau nu le dau importanta...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyLun Ian 23, 2012 12:51 am

Multumesc pentru invitatie. Am sa vin cu cea mai mare placere. Eu sunt din jud Teleorman mai exact din comuna Tiganesti (10 km de Alexandria) Am sa vin cat mai repede posibil. Am si eu destul de munca si nu prea am timp. Sa speram ca poate ajung cat mai curand. Mi-ar face placere sa ne cunoastem. cheers As mai fi interesat de niste proportii la furaj. Adica procentul din fiecare amendament. cat la % porumb cat la% grau si asa mai departe. Eu folosesc un furaj din porumb, grau si srot de floarea soarelui in proportie de 1 la 1 si ii adaug un concentrat unguresc cred ca este. Se numeste NAGYHEGYESI TAKARMANY la 20 kg de furaj pe care l-am amintit mai sus. Ce parere aveti? Multumesc.
Sus In jos
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyLun Ian 23, 2012 12:31 pm

Gaseti reteta pe site la Dl. Muresan.
Poate gasim srot de soia in zona.

Succes!

vyryausiasis a scris:
Multumesc pentru invitatie. Am sa vin cu cea mai mare placere. Eu sunt din jud Teleorman mai exact din comuna Tiganesti (10 km de Alexandria) Am sa vin cat mai repede posibil. Am si eu destul de munca si nu prea am timp. Sa speram ca poate ajung cat mai curand. Mi-ar face placere sa ne cunoastem. cheers As mai fi interesat de niste proportii la furaj. Adica procentul din fiecare amendament. cat la % porumb cat la% grau si asa mai departe. Eu folosesc un furaj din porumb, grau si srot de floarea soarelui in proportie de 1 la 1 si ii adaug un concentrat unguresc cred ca este. Se numeste NAGYHEGYESI TAKARMANY la 20 kg de furaj pe care l-am amintit mai sus. Ce parere aveti? Multumesc.
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyLun Ian 23, 2012 12:33 pm

Am gasit reteta pe site dar nu am gasit procentajul.Pe mine ma intereseaza de ex la 100 kg de uruiala cat sa fie porumb cat grau si asa mai departe pe care sa le amestec cu concentrat pentru prepelite. Daca este imi cer scuze ca l-am omis pale numai bine!


Ultima editare efectuata de catre vyryausiasis in Lun Ian 23, 2012 2:41 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyLun Ian 23, 2012 12:34 pm

Tu de unde esti? ca poate te ajut cu sroturile. Numai bine! cheers
sorin.surcel a scris:
Gaseti reteta pe site la Dl. Muresan.
Poate gasim srot de soia in zona.

Succes!

vyryausiasis a scris:
Multumesc pentru invitatie. Am sa vin cu cea mai mare placere. Eu sunt din jud Teleorman mai exact din comuna Tiganesti (10 km de Alexandria) Am sa vin cat mai repede posibil. Am si eu destul de munca si nu prea am timp. Sa speram ca poate ajung cat mai curand. Mi-ar face placere sa ne cunoastem. cheers As mai fi interesat de niste proportii la furaj. Adica procentul din fiecare amendament. cat la % porumb cat la% grau si asa mai departe. Eu folosesc un furaj din porumb, grau si srot de floarea soarelui in proportie de 1 la 1 si ii adaug un concentrat unguresc cred ca este. Se numeste NAGYHEGYESI TAKARMANY la 20 kg de furaj pe care l-am amintit mai sus. Ce parere aveti? Multumesc.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyLun Ian 23, 2012 4:43 pm

vyryausiasis a scris:
Am gasit reteta pe site dar nu am gasit procentajul.Pe mine ma intereseaza de ex la 100 kg de uruiala cat sa fie porumb cat grau si asa mai departe pe care sa le amestec cu concentrat pentru prepelite. Daca este imi cer scuze ca l-am omis pale numai bine!

Daca ai gasit cele trei retete pe site, ai gasit si proportiile la fiecare din furaje. Sa luam un exemplu, din cele trei:
http://www.prepelitebv.ro/furajare%20tineret.html
Porumb 37,5%
Şrot de soia 36,0%
Grâu 20,0%
Carbonat de calciu 1,5%
Ulei de floarea soarelui2,5%
Macropremix tip 0 2,5%

in traducere: porumb 37,5 la suta inseamna ca pentru a face o suta de kg de furaj e nevoie de 37,5 kg de porumb. Cand se aduna toate ingredientele trebuie sa dea fix o suta...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyLun Ian 23, 2012 4:46 pm

Multumesc mult pentru raspuns. Partea asta nu o vazusem , imi cer scuze, Multumesc ca m-ati lamurit . Sunteti o adevarata mina de aur. Ce mai am de invatat este sortarea care imi da batai de cap No Si macropremixul de tip 0 ce este/? sunt concentratele care trebuiesc amestecate cu porumbul si cu restul sau este ceva special?? Probabil le confund pe aici pa la mine prin zona poate se numest altfel. Imi cer scuze pentru toate intrebarile mele. Va multumesc
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyVin Ian 27, 2012 8:52 am

Nici-o activitate pe forum nimic?Sfaturi ceva? Numai Bine ! Smile
Sus In jos
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 34
Data de inscriere : 07/02/2012

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Salut   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMar Feb 07, 2012 2:49 pm

Salut ma numesc Dianu Marius si am decis cu fratele meu sa punem baza la o afacere. Pentru inceput am decis sa cumparam un rastel cu 5 nivele de 80 de prepelite fiecare...adik 400buc...o sa va arat zilele astea cateva poze unde vreau sa le cazez...locul cu pricina e un garaj cu dimensiuni de 5,50m X 4m din BCA trebuie sa ridic un perete in locul unde sunt usile si sa fac o usa mai mica...in interior vreau sa despart camera in doua (camera1 2m X 4m si camera2 restul) cu un prete de gips-carton sau OSB sau ceva de gen cu geam si usa separat in prima camera as vrea sa fac un fel de spatiu pentru decontaminare si depozitare furaje, medicamente, etc cu gresie, faianta, apa curenta, electricitate, canalizare, vreau sa fie super curat si placut la ochi...bun m-am gandit pentru incalzire sa folosesc un calorifer electric cu termostat si pentru ventilatie ma gandeam la 2 ventilatoare tip pentru baie de tiraj mic sau mediu care sa duca in pod...la randul lui podul fiind ventilat...acum nuj cum trebuie dar am auzit k umiditatea trebuie tinuta sub control nuj sigur cum dar o sa ma mai gandesc la asta...oricum sunt multe de zis si de facut...acum e prea tarziu si nu mai pot de somn maine seara o sa incerc sa pun cateva poze cu locul unde vreau sa fac...imi pare rau k v-am deranjat cu textul atat de mare... Smile seara buna...

P.S- citesc de 3-4zile forumul si e foarte interesant....

aaa si inca ceva am o idee super super super pt dejectii....
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMar Feb 07, 2012 5:50 pm

Poate ne-o prezinti pe larg.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:31 am

Am prezentat cat de cat la inceputul thread-ului , dar mai multe pe viitor cand am sa le pun si in practica. Ce m-am gandit este sa las camera asa cum este adica de 3.7 x 2,4 si sa o izolez cu polistiren de 5 pe interior si cu 10 pe exterior, gresie pe jos , etc. Dvs cum aveti la prepelite? as fi interesat de mai multe idei, multumesc!
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:33 am

Bun venit pe forum si ma bucur ca ai postat in Thread-il meu. Este foarte bine gandit pentru inceput din punctul meu de vedere. Astept cu drag pozele si poate ne dam mai bine cu parerea. Nu ezita sa intrebi orice doresti ca ti se va raspunde cu siguranta.Numai bine si succes cheers
DianuMarius a scris:
Salut ma numesc Dianu Marius si am decis cu fratele meu sa punem baza la o afacere. Pentru inceput am decis sa cumparam un rastel cu 5 nivele de 80 de prepelite fiecare...adik 400buc...o sa va arat zilele astea cateva poze unde vreau sa le cazez...locul cu pricina e un garaj cu dimensiuni de 5,50m X 4m din BCA trebuie sa ridic un perete in locul unde sunt usile si sa fac o usa mai mica...in interior vreau sa despart camera in doua (camera1 2m X 4m si camera2 restul) cu un prete de gips-carton sau OSB sau ceva de gen cu geam si usa separat in prima camera as vrea sa fac un fel de spatiu pentru decontaminare si depozitare furaje, medicamente, etc cu gresie, faianta, apa curenta, electricitate, canalizare, vreau sa fie super curat si placut la ochi...bun m-am gandit pentru incalzire sa folosesc un calorifer electric cu termostat si pentru ventilatie ma gandeam la 2 ventilatoare tip pentru baie de tiraj mic sau mediu care sa duca in pod...la randul lui podul fiind ventilat...acum nuj cum trebuie dar am auzit k umiditatea trebuie tinuta sub control nuj sigur cum dar o sa ma mai gandesc la asta...oricum sunt multe de zis si de facut...acum e prea tarziu si nu mai pot de somn maine seara o sa incerc sa pun cateva poze cu locul unde vreau sa fac...imi pare rau k v-am deranjat cu textul atat de mare... Smile seara buna...

P.S- citesc de 3-4zile forumul si e foarte interesant....

aaa si inca ceva am o idee super super super pt dejectii....
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:35 am

Nu izola camera si pe interior si pe exterior. Pune doar exterior, de 8-10 cm e ok. Ma refeream sa ne prezinti pe larg super ideea pentru dejectii.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:44 am

Ideea pentru dejectii nu este a mea. Domnul Dianu Marius a postat in thread-ul meu si si-a spus parerea. Si eu sunt interesat de ideea dansului.

.In legatura cu "Microferma mea" care as vrea sa o deschid ,ce pot sa spun... Momentan mai am cam 80 de prepe, am avut mai multe dar le-am vandut pentru ca nu am avut conditii sa le cresc.Si de aceea astept sa se incalzeasca sa pot sa "amenajez " o camera special pentru prepe. Sunt cam singurul de la mine din zona care se ocupa cu aceste pasari minunate. Ce anume v-ar mai interesa sa stiti? Very Happy
Sus In jos
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 34
Data de inscriere : 07/02/2012

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Offf   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:35 pm

Salutare... Am scris un text imens cu explicatii si planuri marete cu linkuri la poze si tot felul...dar nu pot sa il trimit k trebuie sa am vechime 7 zile sau ceva de gen...trebuie sa capat vechime Very Happy . Am facut cateva poze si sunt nerabdator sa le vedeti k sa ma sfatuiti cum sa fac cel mai bine si mai eficient... am si eu o intrebare... nu stiu dak ati observat dar dak tineti custile aproape de perete, aaa nuj cum sa zic...pasarile "arunca" cu dejectii pe el... suna cam ciudat...dar asa e...ce parere aveti sa pun faianta? k eu nu accept mizerie si cred k ar fi o investitie buna si igiena ar fi mai completa...
Am zis mai sus k am o idee super pentru gainat (pot sa ii zic asa nu?...nu prea imi plac termenii astia sofisticati)...Bun deci in tavita pentru mizerie se pune o hartie similara cu cea de pus in tava pentru prajituri...cerata sau ceva de gen...se gaseste in tipografii sau depozite, apoi cand faceti curat gainatul este putin umed si hartia se ruleaza usor si bine strans...si rezulta un fel de rulada...aceasta se pune la uscat si se stivuieste...si cand se usuca bine se baga la soba asta cine are...cine nu le vinde la un pret mic dar macar scapati de el si faceti si bani cica arde mai bine decat carbunele...ce parere aveti?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:43 pm

Este buna ideea cu dejectiile. Abia astept sa vad pozele si sa ne dam cu parerea si de ce nu sa ai si mai multe idei de unde sa alegi. Treaba cu "aruncatul" dejectiilor pe perete nu stiu ce sa zic nu mi s-a intamplat. Tin sa mentionez ca si eu sunt in acelas stadiu ca si tine 50% fiindca eu am mai avut prepe si inca mai am vreo 80 akum. Astept sa se incalzeasca sa amenajez o camera de 9 mp pt dezvoltare. Pe pereti poti pune si lambriu Din P.V.C. acesta spalandu-se foarte usor iar inttre lambriu si perete poti pune polistiren sau vata minerala ca sa si izoleze. Pe jos poti pune gresie. Eu cel putin cred ca o camera cu gresie si faianta peste tot se incalzeste mult mai greu decat una cu lambriu. Asta este ideea mea. Dvs ce parere aveti? Numai bine! cheers bounce cheers
Sus In jos
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 34
Data de inscriere : 07/02/2012

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:57 pm

Hmm...cred k ai dreptate cu faianta...da eu nu imi fac probleme cu incalzirea pentru k in camera respectiva or sa fie aprox 2400 de suflete...si din experienta proprie stiu k produc multa caldura...cred k principala problema o sa fie ventilatia... lambriul acela nu cumva are niste rosturi ceva...ar putea intra mizerii acolo si nu s-ar curata bine...!?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:59 pm

Da au niste rosturi dar se curata bine. Eu la cine am vazut nu a avut probleme. Ce planuri ai pentru viitor?
Sus In jos
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 34
Data de inscriere : 07/02/2012

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 2:12 pm

Planuri: 1. Vreau sa curat garajul...o sa il vezi e plin de porcarii
2. Sa impart garajul in 2 si sa zidesc perete cu usa si geam in loc de usa mare din lemn
3. Sa bag apa curenta, canalizare
4. Gresie, Faianta, rigips pe tavan
5. Cumpar un rastel cu 5 custi a cate 80 de prep
6. Cumpar 400 prep la 4 sapt...am gasit un pret bun
7. Le tin 2 3 luni in format pentru ouat
8. Cand au implinit 9luni le trec pe format reproductie si scot pui pana le dublez
9. Si tot asa ....trebuie sa mentin un echilibru nu vreau castiguri record...doar sa isi scoata consumu si investitia... si cand am ajuns acolo... trec la urmatoru nivel ....5000....8000....10000...nu vreau sa ma opresc ...in 2010 am avut 700 de bucati si a fost super...anul asta dak nu am 1000 inseamna k nu sunt bun de nimic Razz
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 2:14 pm

Este bun planul din punctul meu de vedere. Ati avut vanzari in 2010? cheers cheers
Sus In jos
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 34
Data de inscriere : 07/02/2012

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 2:24 pm

Ma chinuiam ceva pentru ca aveam multe oua si nu puteam sa le vand si nu aveam experienta de loc...le aveam la munca...si oamenii pe care i-am pus sa aibe grija de ele erau hoti si prosti si sau imbolnavit si mi-au murit f multe...m-am speriat si le-am vandut...
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 2:41 pm

Ce pot sa spun decat mult succes si vanzare multa. Si app de unde esti? poate putem sa ne ajutam intr-un fel.Numai bine
Sus In jos
DianuMarius
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 14
Varsta : 34
Data de inscriere : 07/02/2012

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 2:47 pm

Multumesc la fel ...eu sunt din bucuresti in sec 2 stau stau la casa...am vazut k esti din tiganesti, langa alexandria...? Vara vin destul de des in alexandria poate iti fac o vizita Razz...bineinteles dak ma primesti
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 2:51 pm

Da din tiganesti sunt. Cu cea mai mare placere te astept cu cea mai mare placere. De cand vrei sa te apuci de treaba?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 EmptyLun Feb 13, 2012 12:17 pm

Dianu marius Ce planuri ai mai facut?
Eu mi-am luat materialele pentru custi:D un pas in fata Very Happy cheers cheers cheers
DianuMarius a scris:
Multumesc la fel ...eu sunt din bucuresti in sec 2 stau stau la casa...am vazut k esti din tiganesti, langa alexandria...? Vara vin destul de des in alexandria poate iti fac o vizita Razz...bineinteles dak ma primesti
Sus In jos
Continut sponsorizat





Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Noua mea ferma (Stadiu proiect)
Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O noua Microferma de prepelite
» Ferma ta de prepelite!
» Mica mea ferma
» solutie pt incalzit ferma de prepelite?
» Ferma prepelite Bucuresti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: